--Olimpiada o bł. Edmundzie Bojanowskim-–

Szkolny etap X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

15 grudnia w szkole został przeprowadzony pierwszy etap Olimpiady o Wielkich Polakach. W tym roku jest to postać bł. Edmunda Bojanowskiego.Był on człowiekiem modlitwy i czynu, założył pierwsze na ziemiach polskich ochronki dla dzieci, a później najliczniejsze obecnie w Polsce żeńskie Zgromadzenie Zakonnic Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Organizatorami Olimpiady są: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości postaci wybitnego Polaka i działacza społecznego bł. Edmunda Bojanowskiego, dla młodzieży szkół gimnazjalnych Archidiecezji Przemyskiej. Do drugiego etapu Archiprezbiteralnego, który odbędzie się w Sanoku awansowały trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę a są to: Diana Kurnik, Patrycja Grzebień i Ewelina Jakima. W szkolnym etapie, który przeprowadził ks. Ł. Pałacki wzięło udział 22 uczniów.

2011-02-15

Środa, 2017-12-13