Konkurs z okazji Dnia Patrona Szkoły Ignacego Łukasiewicza dla klas 4-7

Samorząd uczniowski ogłasza konkurs z okazji Dnia Patrona Szkoły Ignacego Łukasiewicza

• Konkurs – znajomość hymnu szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza

Zadaniem uczniów będzie uzupełnienie luk w hymnie szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza

( tekst hymnu dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce – hymn szkoły)

• Konkurs – życie i działalność Ignacego Łukasiewicza

Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie  testu- zadania otwarte
i zamknięte, dotyczącego życia i działalności Ignacego Łukasiewicza

( zadania do testu będą opracowane na podstawie tekstu o Ignacym Łukasiewiczu znajdującym się na szkolnej stronie internetowej w zakładce – Patron Ignacy Łukasiewicz)

• Konkurs – notatka graficzna dotycząca życia i działalności Ignacego Łukasiewicza

Zadaniem uczestników będzie przedstawienie  życia i działalności Ignacego Łukasiewicza w formie notatki graficznej.

Format dowolny. W ocenie pod uwagę będą brane: poprawność merytoryczna, czyli informacje dotyczące Ignacego Łukasiewicza; estetyka wykonania, pomysłowość, wkład pracy, samodzielność wykonania.

• Konkurs – zaprojektowanie dyplomu dla powyższych konkursów; to jest: konkurs plastyczny – zaprojektowanie znaczka pocztowego; konkurs znajomości słów hymnu szkolnego, konkurs wiedzy o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza, notatka graficzna, zaprojektowanie dyplomu.

Dyplom może być zaprojektowany w programach  Word, Canva, Paint, Gimp lub połączenie tych programów.

W ocenie pod uwagę będą brane: właściwy układ tekstu, grafiki, pomysłowość, wkład pracy, samodzielność wykonania.

Uczniowie z klas 4-7, którzy chcą wziąć udział w konkursie, zgłaszają swój udział  do opiekuna SU. Jeden uczeń może startować we wszystkich lub wybranych kategoriach konkursowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lutego 2024r.( wtorek)

Termin składania prac –notatka graficzna, projekt dyplomu – 05.03.2024r.
( wtorek).

Uczniowie klas 4- 7 notatki graficzne  składają   opiekunowi SU, natomiast projekty dyplomów nauczycielowi informatyki.

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 marca 2024r. ( piątek)

Każdy uczeń uczestniczący w konkursie otrzyma dyplom udziału
w konkursie, uwagę pozytywną, oraz ocenę pozytywną z przedmiotu (j. polski, plastyka, informatyka), a dla najlepszych uczniów przewidziane są nagrody.

Zachęcamy do udziału!