Wakacje czas zacząć!

Kolejny rok szkolny za nami. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Strachocinie. Po eucharystii udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się ciąg dalszy święta. Po wprowadzeniu sztandaru głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Cecuła, przywitał przybyłych Rodziców, Uczniów oraz Pracowników szkoły. Przed wręczeniem świadectw z wyróżnieniem, podziękowań dla Rodziców za pracę na rzecz szkoły i częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas 3, 6 i 8,  która przyniosła wiele radości, nastąpiła szczególna chwila, bowiem żegnaliśmy odchodzące na emeryturę – Panią Rentę Lorenc i Panią Jolantę Pielech. Ten moment uroczystości wzbudził w obecnych wiele skrajnych emocji, od smutku poprzez wzruszenie do radości. Pan Dyrektor podkreślił szczególne zasługi Pań i podziękował za całokształt pracy na rzecz szkoły. Dziękowali i żegnali się również Rodzice oraz Uczniowie. Głos zabrały także Panie Emerytki, które były uczennicami naszej szkoły. Podziękowały za długoletnią współpracę, wspaniałą atmosferę, życzliwość, wspieranie w trudnych sytuacjach, wspólne radości i smutki. Ten rok szkolny był  ostatnim rokiem pracy dla Pani Marii Nowak, która uczyła przez ostatnie lata fizyki. To pożegnanie również wywołało wiele wzruszeń.

Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.