Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole uroczyście  obchodziliśmy  232 rocznicę uchwalenia  Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w akademii przygotowanej  przez uczniów klasy IV. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przypominając nam najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Przekazane informacje wzbogaciły naszą wiedzę historyczną oraz  uświadomiły nam ważną rolę konstytucji.

W dzisiejszych czasach szczególnie pamiętajmy o naszej historii. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ale też pielęgnujmy naszą tożsamość narodową, pamiętajmy o zapisach w najważniejszej ustawie – Konstytucji.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy czwartej za piękny występ , dyrekcji za życzliwe wsparcie, widzom – za ciepłe przyjęcie.

Anna Starościak

Joanna Gulbinowicz