WYCIECZKA

6 listopada klasa 3A wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa

w czasie której uczniowie zwiedzali Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice". Trasa przebiega pod kamienicami i płytą Rynku, której głębokość wynosi 0,5 do 10 m – trzech kondygnacjach, długość: 369 m, liczba komnat: 15 korytarzy, 25 piwnic. Kryje w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można w niej spotkać relikty średniowiecznych murów nadgryzione zębem czasu, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły, ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja historyczno-edukacyjna, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej i ceramicznych zabawek, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Okres powstania piwnic przypada na: XIV-XVIII w. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika i zgromadzonym ekspozycjom uczniowie poznali  historię naszego kraju i miasta Rzeszowa.

Po dużej dawce historii nastąpił czas na relaks w  Galerii Rzeszów, gdzie trzecioklasiści obejrzeli premierowy film „Spectre” , w którym James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji WIDMO. Kluczem do tego jest tajemnicza wiadomość z przeszłości 007.