FESTYN RODZINNY

W części sportowej festynu odbył się turniej piłki nożnej, w którym grali uczniowie i ojcowie oraz wyścig rowerowy. Uczniowie młodsi razem ze swoimi rodzicami utworzyli dwuosobowe zespoły i rywalizowali w zabawach na hali sportowej. Cały tydzień poprzedzający akcję padał deszcz, co mogło zwiastować problemy z pogodą. Zachmurzone niebo i kropiący deszcz odstraszył dziewczyny i ich mamy do przyjazdu i wzięcia udziału w wyścigu rowerowym, (niektórzy mieli dojechać z miejscowości odległych do 10 km. Do naszego Gimnazjum chodzą uczniowie z 10 pobliskich miejscowości). W wyścigu oprócz chłopców wzięła udział tylko jedna dziewczyna. W kategorii chłopców I miejsce zajął Jakub Przystasz, drugie brat Huber Przystasz i III Mateusz Kozdroń . Wśród dziewcząt I miejsce przypadło  jedynej uczestniczce Magdalenie Radwańskiej. Trasa wytyczona przez Jakuba Przystasza, była zróżnicowana. Przebiegała drogą szutrową, polną i tłuczniową, co wpłynęło na jej atrakcyjność. Pogoda nie miała znaczenia dla uczniów i ojców w turnieju piłki nożnej, którzy uznali ją za typowo piłkarską i rozegrali swoje mecze bez przeszkód. Ojcowie zaskoczyli uczniów agresywną, ambitną grą oraz swoimi umiejętnościami. Wygrali pewnie wszystkie mecze i sięgnęli po złote medale. Skład drużyny: Wojciech Niżnik, Piotr Dżugan, Ryszard Niżnik, Paweł Patronik, Rafał Cecuła, Daniel Wojdyła i Mirosław Szałajko. Bardzo zacięte i wyrównane mecze stoczyli pomiędzy sobą także uczniowie. II miejsce w turnieju zajęli pierwszoklasiści (Rafał Szałankiewicz, Damian Galant, Jakub Jastrzębski, Kacper Kubowicz, Arkadiusz Hydzik i Michał Galant) kolejne miejsce przypadło drugoklasistom (Łukasz Kopij, Mateusz Dżugan, Dawid Żebracki, Mateusz Woźniczyszyn, Patryk Czaja i Marcin Latoś) i IV miejsce dla klasy trzeciej (Maciej Radwański, Janusz Kłodowski, Jakub Kiper, Patryk Kucharski, Dawid Szałajko, Fabian Daszyk).  Uczestnikom turnieju oraz wyścigu rowerowego wręczono okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Firmę DEF pana Szczepana Dębińskiego. Zespół uczniów odpowiedzialny za organizację akcji zaproponował, żeby wyścig rowerowy dla dziewcząt zorganizować powtórnie przy lepszej pogodzie, co będziemy się starali zrobić w najbliższym czasie.

Zdjęcia dostępne są na blogu naszej Szkoły

NACIŚNIJ TUTAJ ŻEBY PRZEJŚĆ DO BLOGA NASZEJ SZKOŁY