Witaj majowa jutrzenko...

zapachniałeś kwieciem

w całym polskim kraju!”

WIWAT  - 3 MAJ !!!

Pod hasłem „Wiwat 3 maj” odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji. Podniosłość święta podkreśliły dwa poczty sztandarowe szkoły. Przedstawione przez uczniów klasy 1b scenki przeniosły nas w czasy króla Stanisław Augusta Poniatowskiego i Sejmu Wielkiego przybliżając młodzieży wielkie reformatorskie dzieła dokonane pod koniec XVIII wieku. Próbowali uświadomić nam,że dzisiaj być prawdziwym Polakiem to między innymi uczyć się na błędach naszych przodków, czerpać z minionych wydarzeń siłę, mądrość i wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Na zakończenie apelu wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Joanny Śliwiak, która przyjechała specjalnie na nasz apel i upiększyła go podkładem muzycznym.