"Pożeramy ...literki"

„Poczytaj mi mamo…..

Poczytaj mi tato……..”

5 lutego 2013 roku dzieci z kl. „0” pod opieką wychowawcy odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, wytłumaczyła co należy zrobić, aby zapisać się do biblioteki i zostać jej czytelnikiem. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały kolorowe bajki i ciekawe książki pisane nawet w języku japońskim czy niemieckim. Pani bibliotekarka wyjaśniła jak należy zachować się w bibliotece i jak korzystać z wypożyczonych książek, żeby ich nie zniszczyć. Każdy uczeń zerówki został zapisany do „Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter”  i otrzymał legitymację członkowską. Z wypożyczonych w bibliotece bajek i książeczek które dzieci przyniosły z domów utworzono klasowy kącik książki. Codziennie rano wychowawczyni razem z dziećmi wybiera jedną bajkę i czyta ją dzieciom. Dzieci te rozpoczynają dopiero przygodę z nauką i nie potrafią jeszcze czytać,  prosimy więc rodziców, aby codziennie czytali swoim pociechom i umożliwili każdemu dziecku odkryć bogactwo literatury i zdobyć wszystkie nagrody wynikające z regularnego czytania.