Cudze chwalicie swego nie znacie...

Zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci w Strachocinie

23 października 2012 roku klasa „0” wybrała się na pieszą wycieczkę do Regionalnej Izby Pamięci w Strachocinie. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały zgromadzone tam eksponaty stare drewniane narzędzia rolnicze i rzemieślnicze. Wielkie zainteresowanie u dzieci wzbudziły drewniane sanie konne na których każdy z ciekawości chciał usiąść. Chłopców zaciekawił zgromadzony tam sprzęt żołnierzy z I i II Wojny Światowej. Dziewczynki natomiast oglądały kołyski drewniane, żelazka z „duszą”, maśniczki oraz inne stare narzędzia używane dawniej przez gospodynie.

Całą wycieczkę oprowadzał pan Waldemar Piotrowski, który przybliżył dzieciom zwyczaje i codzienne życie naszych dziadków i pradziadków.

Serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Piotrowskiemu za umożliwienie zwiedzania Regionalnej Izby Pamięci oraz rodzicom, którzy pomogli w realizacji tej wycieczki.