Nauka przez zabawę

W dniach 12-13 maja 2011r. odbyła się wycieczka klas IB oraz IIIB.

Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w pokazie fizycznym na temat luminescencji. Zajęcia te zostały przeprowadzone  przez dra Krzysztofa Koniecznego  pracownika naukowego  Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wszyscy  otrzymali upominki od Biura Promocji i Karier Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, być może któryś z uczestników wycieczki w przyszłości zostanie studentem tej uczelni?

Uczniowie mogli również wypróbować szereg gier interaktywnych, między innymi skok w dal, strzał do tarczy, jazdę rowerem a nawet dorównać w tańcu  Michaelowi Jacksonowi. Kolejnym punktem była wizyta w obserwatorium astronomicznym, które znajduje się na Suchorze. Na to wniesienie uczniowie wjechali kolejką liniową Tobołów. Każdy mógłz bliska zobaczyć jak wygląda obserwatorium astronomiczne i „dotknąć"  teleskopu (średnica zwierciadła 60 cm). Zwiedzić obserwatorium można było dzięki uprzejmości pracowników katedry astronomii UP w Krakowie.

Pierwszy dzień został zakończony wieczornym spacerem po Krakowie.

Drugi dzień również był pełen wrażeń, szczególnie po nieprzespanej nocy...?! W Parku Miniatur w Inwałdzie gimnazjaliści mogli z bliska pooglądać  ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom, zamek krzyżacki w Malborku i wiele, wiele innych. Dodatkową atrakcją był film „Klątwa czaszki" w kinie 5D oraz  Pirat Show. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła Wystawa Tutenchamon  i Egipt Horror Show. Oprócz tego wycieczkowicze doskonale bawili się w Lunaparku, który znajduje się na terenie Parku Miniatur.

Szczególne podziękowania należą się panu Grzegorzowi Klimkowskiemu (nauczyciel fizyki ZS w Strachocinie) za pomoc w zorganizowaniu pokazu na uniwersytecie oraz wizyty w obserwatorium astronomicznym.

POMOC W WYJEŹDZIE UCZNIÓW DO KRAKOWA UDZIELIŁO PGNiG ODDZIAŁ W SANOKU