Strachogruszki - to my!

Nasza grupa Strachogruszki reprezentująca Szkołę Podstawową im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie składa się z 10 uczniów: Sandry, Emilki, Agaty, Gabrysi, Oli, Kuby, Bartka i Maksa (klasa 3 gimnazjum), Gabrysi i Dominika (klasa 7) oraz pań Izabeli Haduch-Wójcik i Joanny Gulbinowicz - nauczycielek geografii i biologii.

O projekcie dowiedzieliśmy się od pana dyrektora, który przekazał naszym opiekunkom list z FBOŚ. Panie zamieściły na stronie internetowej szkoły ogłoszenie o chęci założenia sadu przy szkole, które spodobało się Sandrze, Emilce i Agacie. Dziewczyny zgłosiły się do opiekunek i zainteresowały projektem resztę naszej grupy.

Każdy z nas jest inny, pochodzimy z różnych miejscowości, mamy różne talenty, ale wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, pomysłowi i łączy nas wspólny cel - sad. Umiemy ze sobą konstruktywnie rozmawiać, wzajemnie sobie pomagać, w sposób demokratyczny podejmować decyzje. W naszym zespole nikt nie jest wykluczony, co potwierdza równe rozłożenie zadań i niezliczone rozmowy o projekcie prowadzone przez komunikatory społecznościowe.

Gabriela (Ryś) - interesuje się sztuką, muzyką, rysowaniem i tworzeniem komiksów, lubi naturę. Jest otwartą i stanowczą osobą, która patrzy na świat obiektywnie i przez różowe okulary. Zrozumie każdego, pod warunkiem, że ten będzie współpracował!

Emilka - jest pomysłowa i spontaniczna, a zarazem wrażliwa i konsekwentna. Uwielbia taniec, śpiew, naturę i hokej. Chciałaby projektować ogrody.

Bartek - to spokojny, opanowany, szczery i zabawny chłopak o szerokim uśmiechu, który chętnie pomaga każdemu. Jego zainteresowania to sport (od piłki nożnej po koszykówkę), muzyka oraz informatyka. Przyznaje się do jednej wady, z którą ciągle walczy- lenistwa.

Maksymilian - jest bardzo towarzyski i wygadany. Lubi czytać różne książki i artykuły. Interesuje się motoryzacją, fizyką, filozofią, historią, polityką, sztuką oraz fotografią cyfrową i tradycyjną. W czasie wolnym spotyka się z przyjaciółmi, jeździ na rowerze i gra w gry komputerowe.

Ola - ma poczucie humoru, interesuje się informatyką, rysunkami, grami komputerowymi i na konsolach. W wolnym czasie lubi wycieczki rowerowe na łonie natury.

Agata - interesuje się tańcem, muzyką, robótkami ręcznymi, wolontariatem. Należy do Młodzieżowego Rycerstwa Niepokalanej. Uwielbia owoce oraz słodycze.

Sandra – dzięki swoim młodszym braciom bliźniakom jest urodzoną organizatorką, spokojną, stanowczą i skuteczną osobą. Ma szerokie zainteresowania (od łyżwiarstwa szybkiego, przez śpiew, po chemię).

Gabrysia - jest mażoretką, interesuje się sportem i zdrowym stylem życia, a jej hobby to taniec i gimnastyka. Jej ulubione przedmioty to wychowanie fizyczne i geografia.

Jakub - interesuje go jazda na motorze, gra w piłkę nożną i ręczną. Lubi rywalizację, ale docenia uroki gry zespołowej i dobrej zabawy, a także spacery i zmiany przyrody w różnych porach roku. Żyje by cieszyć się każdą chwilą i osiągnąć to czego pragnie.

Dominik - ma wiele zainteresowań w tym matematykę i informatykę. Gdy nie gra w piłkę nożną lubi spędzać czas z przyjaciółmi lub bawić się z psem. Jest wesołym, pomocnym, wytrwałym i nie lubiącym się poddawać człowiekiem.

Podział ról wyłonił się naturalnie poprzez rozmowy. Gabrysia i Ola zajmują się stroną artystyczną. Maks i Bartek zdjęciami, prezentacjami, stroną internetową (pomagają w pomiarach). Agata i Sandra - raportami. Emilka, Gabrysia, Kuba i Dominik to przyrodnicy i projektanci. Nad całym projektem czuwa lider, jakim jest Sandra.