„ Śniadanie to podstawowy posiłek dnia” to kolejny temat projektu edukacyjnego.

Większość nastolatków wie co jest zdrowe, a co szkodzi naszemu zdrowiu. Jednak sama znajomość składników odżywczych, zdrowych produktów nie wystarczy, by regularnie jeść śniadanie.

Istotne są praktyczne umiejętności. Trzeba wiedzieć jak ze zdrowych składników zbudować pełno wartościowy posiłek. Niezwykle ważna jest samodzielność w tej dziedzinie. Rodzice nie mogą bez końca wyręczać dziecka przygotowując śniadanie w domu i posiłek do szkoły. Nastoletni uczeń powinien wiedzieć jak się do tego zabrać. Dlatego taki temat projektu w naszej szkole, uczniowie klas drugich zrealizowali go w następujący sposób:

• Prezentacja multimedialna, miała na celu poinformować o piramidzie zdrowia, o przetworach mlecznych i wszystkich produktach, które zawierają błonnik w prezentacji uczennice zawarły również choroby cywilizacyjne czyli: anoreksję i bulimię.
  • Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie wypełniali krzyżówkę z hasłem „Śniadanie”
  • Następnym zadaniem była wykreślanka zawierająca nazwy owoców, warzyw i innych produktów, składających się na zdrowe śniadanie.
  •  Na zakończenie odbył się konkurs na zdrowa i smaczna kanapkę.

Na zakończenie projektu uczniowie usłyszeli o korzyściach płynących z jedzenia śniadania:

• Śniadanie daje energie na cały dzień
  • Jeśli zjesz śniadanie nie będziesz senny podczas porannych lekcji
  • Codzienne śniadanie pomaga zachować odpowiednia wagę ciała
  • Zdrowe śniadanie dostarcza witamin
  • Dzięki śniadaniu będziesz mógł się skupić aż do obiadu
  • Zdrowe śniadanie jest pyszne!

Projekt przygotowywali uczniowie klasy 2b: Paulina, Ewa Stabryła, Anna Inglot, Martyna Sternik,