PIERWSZA POMOC – MASZ TĘ MOC!

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej może przydać się nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom w codziennych sytuacjach, np. w domu, w szkole, czy na placu zabaw. Obecność na miejscu zdarzenia osoby, która wie jak działać, znacząco zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

17 kwietnia 2024 r. w ramach programu Szkolnej Kasy Oszczędności  PKO BP warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów naszej szkoły przeprowadził ratownik medyczny - pan Mateusz Piekut. W praktyce uczniowie uczyli się m. in. w jaki sposób sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak wykonywać masaż serca w razie utraty oddechu przez poszkodowanego. Starsi uczniowie dowiedzieli się także, jak opatrzyć ranę oraz jak pomóc osobie, która się zadławiła.

Dziękujemy p. Mateuszowi Piekut za przekazaną nam wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, która na pewno przyczyni się do zmniejszenia strachu przed jej udzieleniem.