Dzień czystego powietrza

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza.

W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Codziennie decydujemy o tym z jakiego środka  transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy, jaką ilość zanieczyszczeń „wprowadzimy” do środowiska poprzez wybory konsumenckie. Wyprodukowanie każdej kupionej przez nas rzeczy niesie ze sobą koszty środowiskowe.

W listopadzie, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, realizujemy w szkole działania edukacyjne związane z problemem zanieczyszczonego powietrza.

W klasach młodszych przeprowadzone  zostały zajęcia, podczas których dzieci odkrywały tajemnice powietrza. Poznały też  znaczenie jakości powietrza dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dowiedziały się jaki jest związek pomiędzy naszym stanem zdrowia, samopoczuciem i jakością tego, czym oddychamy.

Starsi uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat smogu i niskiej emisji.  Próbowali wskazać jakie zagrożenia dla powietrza stwarza człowiek oraz zastanawiali się nad  działaniami, które można podjąć na rzecz ochrony przyrody i czystego powietrza.
Zajęcia zostały przeprowadzone w połączeniu z realizacją  projektu „Stwórzmy klimat na dobry klimat”

DZIAŁAJMY RAZEM DLA CZYSTEGO POWIETRZA!