III miejsce w Półfinale Wojewódzkim

W dniach 26 października oraz 6 listopada w naszej szkole zorganizowane zostały Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.

W zawodach rywalizowało 12 szkół podstawowych:

• SP 2 Sanok
  • SP 3 Sanok
  • SP 4 Sanok
  • SP 8 Sanok
  • SP Czaszyn
  • SP Głowienka
  • SP Łukowe
  • SP Odrzykoń
  • SP Poraż
  • SP Strachocina
  • SP Zagórz
  • SP Zahutyń

Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Adamiak, Roksana Patrylak, Matylda Cecuła, Błażej Milecki, Bartosz Milecki.

Dziewczęta turniej zaczęły bardzo dobrze wygrywając pierwszy pojedynek, jednak po wyjściu z grupy nie udało się wygrać z SP2 w ćwierćfinale i ostatecznie zajęły V miejsce

Chłopcy sprawnie wygrali dwa pierwsze mecze zajmując najwyższą lokatę w grupie. W ćwierćfinale trafili na SP Odrzykoń, z którym po zaciętej momentami walce wygrali 3:1. W półfinale emocje sięgnęły zenitu,  po długim i pełnym zwrotów meczu niestety przegraliśmy z Łukowem.

Pozostał  mecz o III miejsce z SP Zahutyniem, który bez większych problemów chłopcy wygrali 3:0, otwierając sobie tym samym drogę do finału Wojewódzkiego.

Finał Wojewódzki w Badmintonie chłopców odbędzie się 9 listopada w Straszęcinie. Trzymamy za chłopców kciuki!

P.Petryłka