Wyjazd na spektakl do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

10 października 2023r.  uczniowie klas 5-7 obejrzeli  spektakl teatralny pod tytułem „ Sprawiedliwi. Historia Ulmów”.  Uczestnicy wyjazdu mieli okazję  poznać historię postaci, zrozumieć motywy ich działania, poznać tło historyczne i społeczne wydarzeń.

Wycieczka ta została zrealizowana dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Współpracy i Rozwoju w Rzeszowie  w ramach projektu  „ Wzór odwagi: Historia rodziny Ulmów” w ramach programu  pn. „Program Wsparcia Edukacji” ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.

W najbliższym czasie, również w ramach wcześniej wspomnianego  projektu,  uczniowie naszej szkoły wezmą udział  w wyjeździe do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej oraz  interaktywnych warsztatach związanych z tematem Holocaustu.