Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W poniedziałek 4 września w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza zainaugurowano rok szkolny 2023/2024. Uroczystość, dla wszystkich uczniów klas I– VII oraz Punktu przedszkolnego i oddziału „0” rozpoczęła się zbiórką przy budynku szkoły. Zgodnie z tradycją, cała społeczność szkolna, prowadzona uroczyście przez Poczet Sztandarowy, podążyła do Kościoła Parafialnego w Strachocinie, by nowy rok szkolny rozpocząć udziałem we Maszy św.

Druga część uroczystości odbyła się na hali sportowej Szkoły. Pan Dyrektor Andrzej Cecuła serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły oraz całą brać uczniowską.  W pierwszych słowach swojego przemówienia Dyrektor nawiązał do niedawnej rocznicy wybuchu II wojny światowej; przypominał postać przyjaciela szkoły, ś.p. Wiesława Turzańskiego – zmarłego w minione wakacje. Następnie wprowadził nowych członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, przedstawieni zostali również nowozatrudnieni nauczyciele.Dyrektor jak zawsze nie zapomniał o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, Rodziców zapewnił natomiast o otwartości i gotowości szkoły do współpracy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uświetnione zostało pięknym występem wychowanków Punktu Przedszkolnego i oddziału „0” – przygotowanym pod okiem wychowawczyń: p. Walczak i p. Pomykały.

Kolejnym etapem uroczystej inauguracji było spotkanie uczniów z wychowawcami poszczególnych klas. Podczas spotkań wychowawcy zapoznali uczniów z procedurami obowiązującymi w szkole, przekazali plany zajęć edukacyjnych, poinformowali o podręcznikach i zasadach organizacji pracy i nauki. Uczniowie i Rodzice otrzymali odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości związane z wymogami i odgórnymi wytycznymi dotyczącymi nowego roku szkolnego, a także wewnętrzną organizacją funkcjonowania szkoły.

W roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza                               w Strachocinie  będzie funkcjonował jeden oddział Punktu Przedszkolnego, 1 oddział klasy 0, 3 oddziałyedukacji wczesnoszkolnej oraz 4 oddziały klas IV – VII.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom obsługi wielu sukcesów, cierpliwości, wzajemnego szacunku i zrozumienia, a przede wszystkim zdrowia.