Wspólne świętowanie – Piknik Rodzinny

18 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jest to bardzo ważny dzień nie tylko dla szkoły ale również dla całej społeczności wsi Strachocina, ponieważ biorą w nim udział całe rodziny. Jak co roku na przybyłych czekało wiele atrakcji, zarówno dla młodszych jak i starszych. Zabawy nie zepsuł nawet ulewny deszcz. Uczniowie mogli pobawić się na „dmuchańcach”, wspólnie z rodzicami startować w różnego typu konkurencjach sportowych, za które wszyscy uczniowie otrzymali piękne medale. Rada Rodziców przygotowała loterię fantową, każdy los był pełny oraz  ciasto, zapiekanki, frytki,  hot-dogi, kawę, herbatę i zimne napoje. Ważnym punktem uroczystości była część artystyczna, podczas której zaprezentowali się uczniowie z klas 1-3, chłopcy z klas 8 i 6 oraz kabaret „Młodzieżuwka” (absolwenci SP w Pielni). Wisienką na torcie była niespodzianka przygotowana przez rodziców  dla dzieci. Opiekunowie zaprezentowali inscenizację na podstawie wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”. Ten punkt programu, który był utrzymywany w wielkiej tajemnicy, wywarł na zebranych ogromne wrażenie a przede wszystkim wywołał kaskady śmiechu. Po takim występie każdy zastanawiał się, jaką niespodziankę rodzice„wyczarują” w przyszłym roku…?

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.