Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Wielkanoc to ważne i najstarsze święto chrześcijan. Obchodzi się je na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, stąd nacechowane jest radością i celebrowane bardzo uroczyście. Obfituje w tradycje i zwyczaje ludowe. Na zajęciach w klasie 0 dzieci zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych, a niektóre nawet zastosowały w praktyce. Dzieci posiały rzeżuchę i owies, które starannie pielęgnowane pięknie wyrosły. Największe zainteresowanie przyniosło pieczenie wielkanocnych babeczek oraz ich lukrowanie i dekorowanie. Babeczki przystrojone bukszpanem, będą stanowić piękną dekorację w koszyczku wielkanocnym. Wesołego Alleluja!

E. P.