Skąd bierze się książka? Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach działańpromujących i wspierających czytelnictwo wśród dzieci oraz realizacji rządowego projektu: Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, dzieci z kl. „0” uczestniczyły w dniach 27 i 28 marca 2023 r. w zajęciach bibliotecznych, podczas którychdowiedziały się, jak powstają książki, które wypożyczają w naszej bibliotece szkolnej.

Dzieci, wspólnie z panią bibliotekarką „prześledziły” długą drogę książki od autora do czytelnika, poznały, jakie zadania wypełniają w procesie powstawania książki: pisarz, wydawca, korektor tekstu, ilustrator, grafik, introligator oraz drukarz. Następnie przedszkolaki wcieliły się w rolę ilustratora książki i wykonując piękne, barwne ilustracje, stworzyły własne wydanie bajki braci Grimm „Królewna Śnieżka”.