„Coś dla duszy i coś dla ciała”

Jako, że nie samą pracą człowiek żyje, a nauka nie zawsze musi odbywać się w szkolnej ławce, w dniu 15 lutego uczniowie klas IV – VIII udali się na basen i do teatru.

Niektórym ciężko było wstać wcześniej niż zwykle, ale perspektywa porannej kąpieli na basenie sprawiła, iż wszyscy dotarli pod szkołę na czas. Już w autobusie panowała radosna, pełna oczekiwania atmosfera. Dla niektórych miała to być pierwsza wizyta na sanockim basenie. Dwie godziny spędzone na wodnych zabawach i igraszkach minęły wszystkim w mgnieniu oka. Te chwile wspólnej a przede wszystkim  aktywnej zabawy uczestnicy wyjazdu na pewno zapamiętają na długo.

Na kolejną atrakcję, podziwiając skąpane w słońcu ulice i widoki nad Sanem, uczestnicy wycieczki udali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl teatralny pod tytułem „Widziane z Olimpu”. Tu aktorzy Kieleckiego Teatru Lektur przenieśli widzów do fascynującego świata bogów i ludzi z mitologii greckiej. Oglądający spektakl zostali zaproszeni na Olimp, gdzie wspólnie z greckimi bogami i herosami mogli wziąć udział w uczcie, a także przeżyć historie Prometeusza, Syzyfa, ucieczkę Ikara i Dedala oraz burzliwe przygody Odyseusza w czasie powrotu rodzinnej Itaki. Uczniowie, pełni wrażeń artystycznych po obejrzanym spektaklu, wracając do domu, snuli plany na temat kolejnego wyjazdu.

Opiekę nad uczniami sprawowali Sylwia Staruchowicz, Renata Lorenc, Paweł Petryłka i Izabela Haduch – Wójcik.

Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękują uczniowie wraz z wychowawcami.