XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja 2022 r. odbywał się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Akcja mająca na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką organizowana jest co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem: „Biblioteka - Świat w jednym miejscu”.

Z tej okazji naszą bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci uczęszczające do  kl. „0”, które w dniach 9-13.05.2022r. realizowały na zajęciach z Panią Elżbietą Pomykałą blok tematyczny: „Tajemnice książek”. Podczas prezentacji księgozbioru przez panią bibliotekarkę dzieci dowiedziały się, że w książkach możemy znaleźć nie tylko bajki, baśnie, opowiadania… ale również wiele cennych wskazówek m. in.: jak powinniśmy zajmować się domowymi zwierzętami, w jaki sposób pielęgnować rośliny, jak własnoręcznie wykonać prezenty, a także zobaczyły, że z papieru można „wyczarować” prawie wszystko.

Po wizycie w bibliotece dzieci razem z panią wychowawczynią i panią bibliotekarką udały się do swojej sali i zgodnie z informacjami umieszczonymi w poradniku „Origami. Sztuka składania papieru”, który wypożyczyły w bibliotece,„krok po kroku” wykonały z papieru techniką „orgiami” piękne pieski.

E. Pomykała

J. Kopczak