Poznajemy najbliższe okolice – wycieczka kl.III

W piękny, słoneczny dzień klasa III wybrała się na wycieczkę – pielgrzymkę. Celem była Stara Wieś. Najpierw trzeciaki zwiedziły Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Kaplicę Św. Andrzeja Boboli. Potem Ojciec przewodnik zaprowadził wszystkich do Skarbca oraz Muzeum Misyjnego. Dzieciom podobały się pamiątki przywiezione przez misjonarzy. Duże wrażenie wywarła np. noga słonia, broń wojowników afrykańskich czy biżuteria indiańska. Wszystkich też zauroczyły szopki z różnych stron świata.

Kolejnym punktem programu był Ogród Biblijny. Uczniowie spacerowali i poznawali miejsca związane z Biblią. Zwieńczeniem wędrówki było wyjście na wieżę, z której rozciągał się piękny widok na najbliższa okolicę. Na koniec wszyscy zjedli pyszne lody, a potem próbowali spalić kalorie na mini siłowni zewnętrznej. To była wycieczka na której każdy mógł znaleźć coś dla ciała i ducha. Organizatorami wyjazdu byli p. Jolanta Pielech i ks.Tomasz Sieradzki. W opiece nad dziećmi pomagała p. Izabela Haduch-Wójcik, a także jedna z mam.