POKAZ HISTORYCZNY

„Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka” - pod takim tytułem odbył się pokaz historyczny przygotowany przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO z Lublina, która odwiedziła naszą szkołę 22.11.2017r.

Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w żywej lekcji historii. Zarówno najmłodsze dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej jak i najstarsi gimnazjaliści z uwagą słuchali o obyczajach i zwyczajach szlacheckich. Byli świadkami pojedynków na szable, w których brali udział nasi uczniowie. Mogli dowiedzieć się o różnych rodzajach broni i sposobach używania ich w walce Niektórzy na własnej skórze mogli odczuć narzędzia tortur stosowane w czasach średniowiecza.
Na zakończenie pokazu wszyscy chętni uczniowie osobiście zapoznawali się z rekwizytami i strojem szlacheckim, biorąc do ręki ekwipunek i elementy uzbrojenie szlacheckiego.