Lekcja Patriotyzmu w kl.III SP

Uczniowie klasy III SP brali czynny udział w szkolnych i środowiskowych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości.

Na zajęciach natomiast dzieci dużo rozmawiały o ojczyźnie i patriotyzmie, rysowały symbole narodowe, wykonywały biało-czerwone kotyliony.
Wszyscy zrozumieli, że Ojczyzna to kraj, ale też nasza wieś, szkoła czy dom rodzinny. Przy tej okazji trzecioklasiści wraz z rodzicami wykonali drzewa genealogiczne swoich rodzin, dzięki którym lepiej poznali „swoje korzenie”.
Na zakończenie tematyki o Ojczyźnie w klasie odbyło się „spotkanie” z poezją patriotyczną. Każdy uczeń recytował wybrany, wyszukany przez siebie wiersz. Występy oklaskiwali koledzy i zaproszeni goście: pani bibliotekarka i pani pedagog.
To były ciekawe i miłe zajęcia. Teraz już każde dziecko wie, że „tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”