PASOWANIE

Będę starał się być dobrym uczniem

Będę strzegł honoru dobrego imienia naszej szkoły…

Tak w niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności zaproszonych gości i rodziców w dniu  27 października 2017 r. ślubowali uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci w odświętnych strojach, kolorowych biretach na głowach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz wykazały się wiedzą na temat Ojczyzny, znajomością przepisów drogowych oraz zasad prawidłowego funkcjonowania w grupie, co było dowodem na to, że są gotowe do podjęcia nauki w szkole.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły, po czym zostali pasowani na uczniów, a tym samym włączeni do grona społeczności szkolnej.

Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Andrzej Cecuła.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:

- Wójt Gminy Sanok – p. Anna Hałas,

- Dyr. SAPO – p. Anna Liszka,

- Przedstawiciel   SITNiG w Sanoku - p. Jan Adamiak oraz nauczyciele i uczniowie

Miłym akcentem na zakończenie, a zarazem ogromnym zaskoczeniem dla nowo pasowanych były upominki, które otrzymali od zaproszonych gości i rodziców.

Za przygotowanie uczniów odpowiedzialna była wychowawczyni – p. Elżbieta Nisiewicz.