RAJD WIOSENNY

W dniu 21.03.2017 uczniowie Zespołu Szkół w Strachocinie uczestniczyli w XXI edycji Wiosennego Rajdu Ekologa, który odbył się na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych trasą ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej w rezerwacie „Polanki”.

Naszą Szkołę reprezentowali: Agata Mielecka, Krzysztof Dąbrowski, Emilia Barzyk, Paulina Cecuła, Emilia Rodzinka, Wiktoria Wojdyła, Gabriel Wargocki, Bartłomiej Cecuła, Andrzej Czaja, Zuzanna Dąbrowska, Marlena Niżnik, Paulina Pelczarska, Ewa Stabryła, Marcelina Cecuła, Karolina Radwańska wraz z opiekunem panem Grzegorzem Klimkowskim.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i gminy  Sanok wędrowali trasą ścieżki, poszukując oznak budzącej się do życia przyrody i słuchali ciekawych opowieści o walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych tego obszaru.

Po zakończonym marszu odbył się konkurs przyrodniczy oraz konkurs na najoryginalniejszą Marzannę, wykonaną przez szkoły uczestniczące w rajdzie.

Aby tradycji stało się zadość, Marzanny zostały spalone, by w ten symboliczny sposób wyprosić zimę i powitać wiosnę.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali drobne upominki, a szkoły dyplomy za udział oraz pakiety informacyjno-edukacyjne ufundowane przez organizatorów.