Wycieczka klas drugich

W dniach 20-21 czerwca 2016r. uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w wycieczce.

W poniedziałek punktem docelowym była Bochnia. Na początku uczniowie odwiedzili Park Archeologiczny,a następnie wzięli udział   w grze integracyjnej "Wehikuł czasu". Podczas rywalizacji mogli wykazać się umiejętnością współpracy w grupie, "prowadzenia" taczki ze słomą, budowania płotu, wyciągania wody ze studni za pomocą żurawia. Dzień zakończył się zwiedzaniem kopalni i noclegiem w komorze Warzyn - 374 m pod powierzchnią ziemi. Przed ciszą nocną wycieczkowicze mogli pograć w piłkę, a następnie potańczyć na dyskotece. We wtorek punktem docelowym było Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, gdzie gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach dotyczących chrztu Polski oraz mogli samodzielnie wykonać nadruk metodą sitodruku. Droga powrotna przebiegała w  napiętej atmosferze, bo w tym samym czasie trwał mecz Polska - Ukraina. Zwycięstwo naszej reprezentacji spowodowało, że zniknęło zmęczenie i dopełniło wrażeń po wycieczce.