KRAKÓW ZDOBYTY !!!

Tak mogą powiedzieć uczniowie klasy I SP, którzy 14.06 wraz z rodzicami i wychowawczynią -
Jolantą Pielech byli na wycieczce w Krakowie.

Pierwszym punktem programu była wizyta w ZOO. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały różne polskie i egzotyczne zwierzęta. Najdłużej zatrzymały się przy małpach i słoniach, które akurat były karmione. Potem wszyscy udali się na krakowski Rynek, gdzie wysłuchali hejnału , weszli do Kościoła Mariackiego i Sukiennic.  Był też czas na lody i zakup pamiątek. Następnie wycieczkowicze przeszli na Wawel. Tu zwiedzili  Katedrę, dotknęli serca Dzwonu Zygmunta, pochylili się nad grobem Pary Prezydenckiej, a na dziedzińcu zrobili pamiątkowe zdjęcia. Nie obyło się także bez wizyty u Smoka, do którego wszyscy dotarli przechodząc przez Smoczą Jamę.

Wycieczka dostarczyła dzieciom i dorosłym wielu wrażeń. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi bezpiecznie dotarli do domu.