XI Powiatowy Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło”.

20 maja uczennice klasy 2 b: Karolina Radwańska, Karolina Niżnik i Wioleta Mielecka reprezentowały naszą szkołę w XI edycji Powiatowego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło”. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Konkurs  pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.

W konkursie wzięły udział gimnazja z powiatu krośnieńskiego oraz gimnazja spoza powiatu noszące imię Ignacego Łukasiewicza. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 9 szkół. Konkurs składał się z dwóch części: prezentacji multimedialnej na temat „Śladami Ignacego Łukasiewicza – Galicja w II połowie XIX wieku” oraz z testu pisemnego, dotyczącego życia i działalności Ignacego Łukasiewicza. Test wiedzy składał się z bardzo trudnych i szczegółowych pytań, z którymi dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze, dlatego należą im się słowa uznania za opanowanie trudnych i rozległych wiadomości o Naszym Patronie szkoły, wielkim patriocie, społeczniku i dobroczyńcy podkarpackiej ziemi. Liczymy, że w kolejnych konkursach o Ignacym Łukasiewiczu dziewczyny wykażą się równie obszerną wiedzą i zajmą wysokie lokaty.