"Trzymaj formę w ujęciu historycznym"

24 lutego 2010r. w czasie drugiego tygodnia ferii zimowych grupa chętnych uczniów z klas Ib, IIb i IIIa uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Trzymaj formę w ujęciu historycznym".

Na rozgrzewkę było wyjście do Regionalnej Izby Pamięci, w której zobaczyliśmy przedmioty codziennego użycia mieszkańców Strachociny z końca XIX i początku XX wieku. Po powrocie do szkoły młodzież uczestniczyła w pokazie przygotowywania koktajli owocowych. Gorąco dziękujemy absolwentowi naszego gimnazjum Sebastianowi Kafarze, który wystąpił w roli barmana i poświęcił swój czas, by zaprezentować swoje umiejętności i pasję. Wszyscy zapoznali się ze zwyczajami żywieniowymi starożytnych Greków i Rzymian na podstawie tekstów źródłowych. Ciekawe ilu uczniów skorzysta z jadłospisu bogatych Rzymian i przygotuje w oparciu o te dania menu na wystawne przyjęcie w swoim domu? Uczniowie zaprezentowali umiejętności przygotowywania wartościowych, a zarazem kalorycznych posiłków (kanapki oraz gofry z bitą śmietaną i truskawkami).

Nad całością czuwały panie: A. Kołodziejczyk, J. Gulbinowicz i E. Dobosz.

W dobrych humorach i z pełnymi brzuchami wróciliśmy do domów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!!!

2011-02-22

Wtorek, 2018-10-23