SZKOLNE KOŁO CARITAS

ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

We czwartek 11 lutego jak co roku Kościół Katolicki na całym świecie obchodzi - w święto Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Jan Paweł II, ogłaszając ten Dzień, podkreślił, że celem tej inicjatywy jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła "...popierania coraz bardziej owocnej służby wolontariatu, ukazywania znaczenia opieki duchowej nad chorymi ze strony kapłanów diecezjalnych i zakonnych, jak również tych wszystkich, którzy żyją i pracują obok cierpiących".

W tym dniu przedstawiciele nowo powstałego Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Strachocinie  z ks. Ł. Pałackim wzięli czynny udział we Mszy św. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, pomagając osobom starszym i chorym ze Strachociny i Kostarowiec wejść do kościoła, spełniając czynności liturgiczne, na koniec natomiast wszystkim wiernym rozdali na pamiątkę obrazek z modlitwą do Matki Bożej z Lourdes.