BEZPIECZNE WAKACJE

W dniach 20 i 24. 07. 2009 w szkole,

odbyło się szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w czasie prac gospodarskich.

Spotkania, szkolenia prowadził pan Andrzej Radożycki, pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sanoku a pomagała mu pani Marta Osękowska z Oddziału Doskonalenia Rolniczego Sanok.

W zajęciach szkoleniowych uczestniczyły dzieci z klas młodszych  pod opieką  nauczycielki - Jolanty Pielech.

Mali kursanci dowiedzieli się między innymi jakich prac nie powinni wykonywać i jakie środki ostrożności należy zachować pomagając w gospodarstwie. Uczniowie oglądali zdjęcia i filmy. Przeprowadzony został także konkurs plastyczny pt. ”Bezpiecznie pracuję w gospodarstwie”. Trzy prace zostały wyróżnione, ale wszyscy otrzymali nagrody i książeczki związane z tematem. Dzieci były zadowolone i obiecały, że będą pamiętać o tym wszystkim, czego dowiedziały się w czasie zajęć.  Zakończeniem spotkania były  zabawy z chustą.