Wycieczka na Dzień Dziecka

1 czerwca 2009 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Strachocinie świętowali

wycieczką do Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Dzieci obejrzały wszystkie wozy strażackie i ich wyposażenie oraz motorówki ratownicze. Naszym uczniom bardzo spodobała się pokazowa akcja strażaków wyruszenia do pożaru. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą Karetki Pogotowia Ratunkowego oraz zbadania bicia serca, czy założenia maski z tlenem. Uważnie obserwowały jak udzielać pierwszej pomocy zademonstrowanej przez pana ratownika medycznego oraz aktywnie wzięły udział w pogadance z strażakami i ratownikami. Wielu małych chłopców zachwyconych pracą strażaków i ratowników marzy o tym, aby nimi zostać.

Wycieczka zakończyła się wielkim grillowaniem w „gaju” oraz śpiewem i pląsaniem integrujących się grup klasowych.

Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami składają serdeczne podziękowania - strażakom, ratownikom medycznym, kierownikowi i pracownikom Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wycieczki.