ZADANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W STRACHOCINIE

Nadrzędnym celem działalności SU jest rozwijanie samorządności, służą temu następujące inicjatywy:

1. Opracowywanie planu pracy SU
  2. Stałe prowadzenie tablicy informacyjnej: „SU informuje".
  3. Prowadzenie zakładki strony SU w Internecie.
  4. Wprowadzenie zmian w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego i opiniowanie dokumentów szkolnych.
  5. Spotkania z samorządami klasowymi, informacje o podejmowanych akcjach, zapoznanie ze statutem szkoły, regulaminem ucznia, wewnątrzszkolnym systemem oceniania, regulaminem SU.
  6. Udział w uroczystościach szkolnych - pomoc w ich organizowaniu i przeprowadzeniu.
  7. Pomoc w przeprowadzeniu uroczystych apeli rozpoczynających i kończących rok szkolny oraz apeli porządkowych i okolicznościowych.
  8. Systematyczne spotkania SU - planowanie i organizowanie pracy, omawianie przebiegu akcji, wyciąganie wniosków, losowanie „Szczęśliwego Numerka".
  9. Pełnienie dyżurów uczniowskich w szkole.
  10. Akcje charytatywne.
  11. Kulturalne spędzanie wolnego czasu - imprezy towarzyskie, sportowo - rekreacyjne lub środowiskowe.
  12. Organizacja konkursów, wystaw, oraz udział w komisjach oceniających te prace.
  13. Organizacja i pomoc przy organizowaniu uroczystości szkolnych - rocznic narodowych.

Ponadto SU stawia sobie za cel budowanie dobrego wizerunku szkoły oraz promowanie jej osiągnięć.

Czwartek, 2018-06-21

Imieniny: Alicji, Alojzego