WAKACJE, WAKACJE,WAKACJE...!!!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

„Tak niedawno żeśmy się spotkali…”

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęliśmy Mszą św. w Kościele Parafialnym. A potem przeszliśmy na plac apelowy i tam odbyło się podniesienie flagi państwowej na maszt przy wtórze hymnu państwowego oraz uroczyste przekazanie i pożegnanie szkolnych sztandarów, na hali sportowej,  prowadzone przez P. Dyrektora Andrzeja Cecułę.

Kolejnym punktem programu uroczystości, zgodnie ze szkolną tradycją,  było rozdanie uczniom wyróżnień i nagród książkowych, ufundowanych przez Radę Rodziców, za rozwijanie talentów i umiejętności uczniowskich.

Pożegnanie absolwentów gimnazjum rozpoczęliśmy, jednym z najważniejszych polskich tańców narodowych:

”Poloneza czas zacząć… „

22 pary ruszyły do tańca przy akompaniamencie „Poloneza Ogińskiego”.

Pięknie dopracowane figury taneczne i eleganckie stroje tancerzy oddziaływały na wrażenia estetyczne widzów.

Życzenia i podziękowania dla Pana Dyrektora, Rady Pedagogicznej i wszystkich pracowników szkoły za trud  włożony w nauczanie  i wychowanie uczniów  przeplatały się z wierszami i piosenkami, składającymi się na scenariusz pożegnania gimnazjum,  w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Wesołe scenki i filozoficzne myśli, pięknie odśpiewane piosenki przez „szkolnych artystów” uświetniły występ. Uczniowie klas drugich włączyli się w przygotowanie uroczystości , śpiewając "pożegnalne pieśni i częstując wszystkich absolwentów, upieczonymi przez siebie "mufinkami".

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości,

a w szczególności:

„szkolnym artystom” – Oli Belniak, Julce Józefczyk, Patrycji Radwańskiej, Krzysztofowi Wolaninowi, Justynie Chwal (kl. 3) oraz Kindze Radwańskiej i Madzi Piotrowskiej(kl.2) i Weronice Zygar (kl.1).

Podziękowanie kierujemy również do Natalii Jastrzębskiej i Natalii Rowińskiej oraz „szkolnej kapeli” w składzie: Paweł Woźniczyszyn, Bartłomiej Bochnak i Marcel Wroniak.

Szczególnie dziękujemy za pomoc  w przygotowaniu uroczystości p. Jarosławowi Tymczakowi oraz p. Grzegorzowi Klimkowskiemu.

Wychowawcy klas trzecich gimnazjum.

Życzymy udanych wakacji !

Sobota, 2018-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły