Lekcja biblioteczna z klasą III

Magiczne spotkanie z książką i jej dziecięcymi bohaterami przeprowadziła w kl. III bibliotekarka Elżbieta Pomykała 7 listopada 2019 roku.

Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza; nauczyli się jak wypożyczać książki i jak należy się zachować w bibliotece i czytelni. Każdy uczeń sam wybrał sobie książkę do wypożyczenia według swoich zainteresowań. Następnie dzieci uczyły się jak zbudowana jest książka i co zawiera. Zaciekawieni  uczniowie czytali biogramy swoich ulubionych pisarzy. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje u dzieci, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze. Na początku przygody z książką, to właśnie literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem pomagającym dziecku odkrywać otaczający go świat. To ona rozbudza jego wyobraźnię, ubogaca słownictwo i inspiruje do bycia twórczą osobą. Dlatego warto czytać książki. I takie postanowienie podjęło wielu uczniów kl. III po wizycie w bibliotece szkolnej.