Kontynuacja działań w II etapie projektu „TRADYCYJNY SAD”

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, iż nasza szkoła przeszła do II etapu ministerialnego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad”. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych i realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Strachogruszki” w I etapie zmagań zdobyły 543 punkty na 600 możliwych
i uplasował się na 22 miejscu w kategorii: klasa VI i powyżej, w której startują także szkoły średnie m.in. technika architektury krajobrazu. Otrzymaliśmy grant na zakup sadzonek
i innych potrzebnych materiałów na założenie mini sadu.

W II semestrze kontynuowaliśmy działania związane z realizacją projektu „Tradycyjny Sad”. Działaliśmy zgodnie z wytycznymi dwutorowo – promowaliśmy projekt
i zakładaliśmy mini sad.

Najpierw zabraliśmy się za promocję… Działania promocyjne projektu – przygotowanie i rozwieszenie materiałów reklamowych (plakaty i ulotki), prezentacja dla rodziców – miały na celu uświadomienie szerszej społeczności na czym polega nasz projekt, dlaczego warto sadzić stare odmiany drzew owocowych oraz jak ważne są owoce w życiu człowieka. Projekt „Tradycyjny Sad” rozbudził zainteresowanie przyrodą wśród uczniów, motywował do spożywania owoców oraz zainteresował całą społeczność szkolną i wpłynął pozytywnie na promocję placówki.

Równocześnie planowaliśmy działania związane z urzeczywistnianiem naszych marzeń – posadzeniem szkolnego „strachogruszkowego” sadu. I tak zajmowaliśmy się: zakupieniem i pozyskaniem roślin sadowniczych, towarzyszących oraz innych materiałów, stworzeniem terminarza prac zakładania mini sadu (opisaniem sposobu zorganizowania prac agrotechnicznych), stworzeniem terminarza planu ochrony biologicznej do końca roku.

Dopiero w ostatnich dniach roku szkolnego (przez cały maj pogoda płatała nam psikusy) przystąpiliśmy do finału działań projektowych tj. posadzenia drzew i roślin towarzyszących.

Dziękujemy wszystkim – dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły, rodzicom, naszym kolegom - za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc w realizacji naszego projektu (dobre słowo, sadzonki roślin i nasiona, budki dla ptaków i owadów, pomoc fizyczną J przy zakładaniu sadu oraz jego podlewaniu).

Prosimy trzymajcie mocno kciuki za nasz sukces w kończącym się II etapie i prosimy pomóżcie nam w III dodatkowym etapie.

Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań na :

- Facebooku: https://www.facebook.com/groups/455253858540944/

- Instagramie: https://www.instagram.com/stracho.gruszki/

I oczywiście szkolnej stronie internetowej… J

A oto fotorelacja z naszych zmagań z II etapem projektu „Tradycyjny Sad”: