DOKUMENTUJEMY POWSTAWANIE SADU

Jednym z zadań projektu było stworzenie Kroniki zwanej „Księgą Sadu”, aby można było w niej zapisywać postępy dotyczące powstawania sadu na naszym terenie. Tego trudnego zadania podjęły się Gabriela Adamiak i Aleksandra Marczak. Dziewczyny zdecydowały, że kronika będzie miała formę lapbooka.

Okładka Księgi nawiązuje do loga zespołu Strachogruszki oraz do starych albumów na zdjęcia naszych dziadków i pradziadków.

Na pierwszej stronie zostały umieszczone okoliczności powstania zespołu. W jednej zakładce znajduje się fragment raportu opisujący, w jaki sposób powstała nasza drużyna. W drugiej mniejszej kopercie jest opis naszego logo. Znajduje się tam także krótki opis opiekunek projektu.

Na drugiej stronie księgi została opisana nasza grupa. Znajdują się tam krótkie charakterystyki każdego członka drużyny i ich twarzyczki oraz podział ról. Umieszczone jest tam także zdjęcie naszej grupy na wyjeździe

Kolejne strony będą upamiętnieniem przeprowadzonych zadań, a w przyszłości ważnych wydarzeń życia naszego sadu. Wkrótce zamieścimy zdjęcia kolejnych stron na których upamiętnimy: prowadzone prace przygotowawcze, pozyskanie sojuszników, wybranie terenu, zakup drzew, sadzenie roślin, prowadzenie prac pielęgnacyjnych, nieprzewidziane problemy...

Księga Sadu przechowywana będzie w szkole wraz z innymi ważnymi dokumentami.

Zachęcamy do śledzenia naszej kroniki i zakładki na szkolnej stronie internetowej!