Szkolny Koncert Kolęd ,, Hej kolęda, kolęda”

21 grudnia 2018r. odbył się Szkolny Koncert Kolęd, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja! Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania  Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna jak: ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Bóg się rodzi” czy ,,Gdy śliczna Panna”. Młodymi artystami była młodzież z klas 3a, 3b gimnazjum, 6 oraz dzieci z klasy 1 i 2 szkoły podstawowej. Czytanie Pisma Świętego, wspólna modlitwa oraz tradycyjne łamanie się opłatkiem wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Na koniec, zarówno prowadzący koncert, jak i dyrektor szkoły pan Andrzej Cecuła, złożyli wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, aby:

W tę Wigilijną noc, w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole, zapanowała miłość, poczucie radości oraz zgoda, a rodzinne ciepło dodało Wam odwagi w nadchodzącym nowym roku.

Koncert przygotowali nauczyciele: p. Anna Kołodziejczyk, p. Marzena Sumara, p. Elżbieta Nisiewicz, p. Jarosław Tymczak oraz ks. Waldemar Murdzek.