"O Niepodległej"

"O Niepodległej" - podsumowanie projektu.

Dnia  22 maja 2018 roku w  Sanockim Muzeum Historycznym w Sali Gobelinowej odbyło się podsumowanie działań projektowych w ramach programu "O Niepodległej" zaproponowanego
i koordynowanego przez CDN. Podczas podsumowania zaprezentowło się 17 szkół .

Uczniowie naszej szkoły przygotowali projekty obowiązkowe - historyczno - badawczy i  literacko -artystyczny  oraz fakultatywne - geograficzny i fotograficzny.

"Bohaterem" projektów  historycznego i literackiego był Stanisław Lewicki urodzony w Pakoszówce, natomiast grupa zajmująca się projektami fakultatywnymi opracowała program wycieczki pieszej "Śladami I wojny światowej"  obejmującej obszar Strachociny, Pakoszówki i Górek.

Podczas prezentacji projektów obecna była pani Czesława Adamiak - córka pana Stanisława Lewickiego oraz jego  wnuk  Jerzy Bieleń.  To dzięki Jej opowieściom o Ojcu oraz relacji starszej córki pana Stanisława - Marii Radwańskiej uczniowie mogli zgromadzić  informacje do swoich projektów.

Uczniowie biorący udział w projektach:

historyczno - badawczy: Gabriela Adamiak , Mikołaj Borodzicki, Paulina Cecuła, Daniel Graboń, Magdalena Jakima, Julia Janiak Aleksandra Marczak , Emilia Rodzinka, Wiktoria Wojdyła, Anna Wroniak, Paweł Zdziarski - opiekun pani Elżbieta Dobosz;

literacko -artystyczny: Gabriela Adamiak, Julia Janiak, Aleksandra Marczak, Anna Wroniak - opiekun pani Sylwia Staruchowicz;

muzyczny: Gabriela Adamiak, Paulina Cecuła - opiekunowie pani Agata Kozieradzka i pan Jarosław Tymczak;

geograficzno-turystyczny: Justyna Daszyk, Zuzanna Dąbrowska , Anna Inglot - opiekun pani Izabela Haduch -Wójcik;

fotograficzny: Julia Janiak, Aleksandra Marczak - opiekun pani Magdalena Wiszyńska.

Środa, 2018-07-18

Imieniny: Kamila, Karoliny