„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej.

26 stycznia 2018, w dniu kończącym I semestr roku szkolnego 2017/2018, został zorganizowany konkurs recytatorski mało znanej poezji patriotycznej pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” zaproponowany i przygotowany przez grupę projektową klasy 2b gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Dobosz. Wzięły w nim udział dzieci z klasy III i IV szkoły podstawowej. Zadaniem konkursowym było odnalezienie mało znanych wierszy o charakterze patriotycznym i wyrecytowanie ich. Skład jury: pani Sylwia Staruchowicz - nauczyciel języka polskiego, pani Anna Bokiniec - nauczyciel wspomagający i pani Elżbieta Nisiewicz - nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego.

Przebieg konkursu:

Zgromadzonych uczniów i nauczycieli przywitała uczennica, członkini grupy projektowej Emilia Rodzinka. Gdy uczestnicy konkursu losowali numerki, które wyznaczyły kolejność występowania, nasze grono powiększył pan Dyrektor. Dwunastu uczniów z właściwą powagą recytowało wiersze patriotyczne. Jury uważnie słuchało każdego z nich i dokonywało oceny, przyznając określoną liczbę punktów i biorąc pod uwagę m.in. trudność wiersza i jego „popularność”. Każdy uczeń został nagrodzony zasłużonymi brawami publiczności. Po podliczeniu punktów jury udało się na naradę. Podsumowaniem konkursu było podziękowanie p. Dyrektora Andrzeja Cecuły i p. Elżbiety Dobosz, nauczyciela historii, wobec wszystkich uczestników, za wysiłek i wkład pracy oraz piękną postawę patriotyczną, będącą wyrazem szacunku i miłości do naszej ojczyzny, szczególnie w tym roku, kiedy przeżywać będziemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

A oto osoby, które otrzymały dyplomy i wyróżnienia w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej:

I miejsce:
Dobosz Oliwia – kl. IV - „Z piersi matek” – M. Gajowniczek
:
Woźniak Kamila – kl. IV - „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska
III miejsce:
Wojtowicz Sara – kl. III - „Moja ojczyzna”

Wyróżnienia:
Adamiak Antonina - kl. IV  -„Sen żołnierza” K. I. Gałczyński
Cecuła Wiktoria - kl. III - „Polska”
Czura Aleksandra - kl. IV - „Pieśń o fladze”
Mogilany Filip - kl. III - „Wolnym być”

Wszystkim uczestnikom konkursu uczniowie grupy projektowej z klasy II b gimnazjum wręczyli przygotowane i zakupione przez siebie nagrody rzeczowe. Nad całością konkursu czuwała p. Elżbieta Dobosz.