„Wykształcenie to dobro,

którego nikt nas nie pozbawi”

Dnia 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły
i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Andrzej Cecuła, który podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. W swoim wystąpieniu zwrócił się również do uczniów, przypominając, że to także ich święto. Życzenia wszystkim nauczycielom od Rady Rodziców złożyli jej przedstawiciele pani Katarzyna Adamiak i pan Witold Dobosz.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 2A gimnazjum. Były  wiersze, piosenki i humorystyczne scenki traktujące
o szkole. Uczennice naszej szkoły należące do Zespołu Mażoretkowego Vivid OSP Jaćmierz zatańczyły do choreografii przygotowanej przez panią Paulinę Folcik. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Część artystyczną przygotowali państwo nauczyciele: Jarosław Tymczak, Marzena Sumara i  Grzegorz Klimkowski.