Ferie w zerówce i punkcie przedszkolnym

W tym roku na feriach zimowych w przedszkolu odbywały się ciekawe zajęcia.

Jednym z nich było pieczenie gofrów. Dzieci wykazały się kulinarnymi fantazjami przy dekorowaniu gofrów cukrem pudrem, bitą śmietaną i owocami. Wszystkim bardzo smakowały – były pyszne!

Ferie to czas karnawału, w związku z tym dzieci wykonywały maski, które później założyły na przedszkolny bal karnawałowy. Na tym balu dzieci przebrane były za różne postacie z bajek. Przy wesołej muzyce bawiły się wspaniale.

W trakcie zajęć dzieci rozwijały także swoje uzdolnienia plastyczne, malowały farbami, lepiły figurki z masy solnej. Korzystając z pięknej zimowej aury, przedszkolaki zjeżdżały na sankach, lepiły bałwana, rzucały śnieżkami. Pamiętały również o zmarzniętych ptakach, którym często dosypywały ziarenka i okruszki do karmnika.