PRZĄDKI- ODRZYKOŃ- KROSNO- RYMANÓW

8 czerwca klasa II SP  pod opieką wychowawczyni  Agaty Kozieradzkiej wybrała się na wycieczkę klasową.

Pierwszym punktem wycieczki był Rezerwat Przyrody- Prządki.  Są to niezwykłe formacje skalne, zbudowane z piaskowca, który w wyniku erozji, przybrał na tym terenie przedziwne kształty.

Następnie drugoklasiści udali się do  Odrzykonia ,aby zwiedzić ruiny zamku Kamieniec  oraz zapoznać się z jego historią. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziła sala tortur - nowość ostatniego sezonu. Można w niej obejrzeć liczne narzędzia tortur, sprawdzić jak działają na własnym przykładzie i wszystkiego dotknąć.

W Krośnie uczniowie przeszli  pięknym , odrestaurowanym rynkiem . Wokół rynku mogli podziwiać zabytkowe kamieniczki  powstałe w różnych okresach. W  McDonaldzie zjedli ciepły posiłek.  Ostatnim punktem wyjazdu  była Huta Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. W hucie uczniowie  zapoznali się z procesem produkcji. Pan Henryk-właściciel,  pokazał dzieciom jak formuje się wyroby ze szkła, a jedna z uczennic miała okazję samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę.  Uczestnicy wycieczki zobaczyli też piękną wzorcownię, następnie w sklepiku zakupili  szklane pamiątki.

Wycieczka była bardzo udana i przyczyniła się do poznania pięknych miejsc  naszej małej ojczyzny.