SPARTAKIADA

Nasz Szkoła wygrała XXXI Spartakiadę Szkół im. Igngcego Łukasiewicza
i zdobyła Puchar Prezesa SITPNiG odziału w Sanoku.

Co roku początkiem czerwca odbywa się Spartakiada Szkół Podstawowych noszących imię Ignacego Łukasiewicza. Organizacja już XXXI edycji tych zawodów przypadła naszej Szkole. Oprócz nas czternastoosobowe reprezentacje wystawiło siedem szkół: Cieszacin Wielki, Czarna, Drwinia, Humniska, Jodłówka, Pakoszówka i Ropienka. Podczas otwarcia podkreślono rangę Spartakiady i jego 31-letnią ciągłość.

Rywalizowano w 5 „dyscyplinach”:
- zabawach dla chłopców ur. w 2008 i młodszych
- zabawach dla dziewcząt ur. w 2008 i młodszych
- turnieju badmintona dla dziewcząt ur. 2007 i młodszych
- w zabawach dla dzieci ur. 2003 i młodszych
- rzutach osobistych dla opiekunów drużyn

Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. O kolejności zadecydowała suma punktów zdobytych we wszystkich 5 dyscyplinach, w których zdobywaliśmy I miejsca. Przełożyło się to na zdecydowane zwycięstwo naszej Szkoły i otrzymanie Puchar Prezesa SITPNiG.  II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Humniskach, a  trzecie nasz sąsiad Szkoła Podstawowa w Pakoszówce. Nagrody dla wszystkich szkół ufundowało SITPNiG  O/w Sanoku.

Rywalizację sportowców obserwowali goście: Dyrektora PGNiG SA Oddział w Sanoku p. Kazimierz Nowak, prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział w Sanoku p. Mieczysław Kawecki, były przewodniczący koła zakładowego tego stowarzyszenia i Przyjaciel Szkoły p. Wiesław Turzański oraz dyrektorzy szkół  Łukasiewiczowskich z Czarnej, Cieszacina Wielkiego, Drwini, Humnisk, Pakoszówki i Ropienki. Nagrody wręczali p. Mieczysław Kawecki i dyr. naszej Szkoły p. Andrzej Cecuła.