KONKURS "BAW SIĘ Z NAMI"

Zajęliśmy III miejsce w konkursie powiatowym "Baw się z nami" dla najmłodszych sportowców w Szkole.

Na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, przeprowadzono Powiatowy konkurs "Baw się z nami". Po eliminacjach miejsko/gminnych, w których w naszej gminie zdobyliśmy I miejsce, zaleźliśmy się wśród najlepszych szkół powiatu sanockiego. Są to zawody z kalendarza szkolnego, dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w rywalizacji sportowej. Dzieci z klas III i IV (rocznik 2008 i młodsi) SP zmagały się  w 7 wyścigach i zabawach:
- wyścigi z pałeczką sztafetową
- dodawanie skoków
- wyścigi z zamianą piłek
- biegi w workach
- rzuty do żywego kosza
- wyścigi z przekładaniem szarfy
- strzały na bramkę

Ambicji i waleczności mogliby pozazdrościć inni uczniowie naszej Szkoły. Wszystkie drużyny były doskonale przygotowane. Rywalizowaliśmy jak „równy z równym” świetnie się prezentując. Najlepiej wypadliśmy w konkurencjach: wyścig z pałeczką sztafetową, dodawanie skoków, rzuty do żywego kosza i strzały na bramkę zajmując II miejsce. Natomiast najsłabiej w biegu w workach i zamianie piłek, gdzie zostaliśmy zaskoczeni, ale trzeba zaznaczyć, że użyte przybory były całkowicie inne, niż te na których trenowaliśmy w naszej Szkole.

Przegraliśmy z drużynami z Sanoka, które od wielu lat na zmianę zajmują medalowe miejsca w finałach wojewódzkich, i które mają bardzo dużą ilość dzieci w tym roczniku. Uczniowie nabrali niezbędnego doświadczenia, które miejmy nadzieję pozwoli odnosić sukcesy w przyszłości. Najbliższa okazja będzie na Spartakiadzie Szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza 5 czerwca.

Naszą szkołę reprezentowali:

Wiktoria Patrylak – kapitan dziewcząt, Antonina Adamiak, Aleksandra Czura, Kamila Woźniak, Paulina Radwańska, Kamil Kosiba – kapitan chłopców, Kacper Jatczyszyn, Kacper Radwański, Filip Mogilany, Wiktor Wolanin.