"GWIEZDNE WOJNY"

22 marca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pasjonatem "Gwiezdnych wojen" - Maciejem Kwolkiem

Maciej Kwolek rodem ze Strachociny absolwent naszej Szkoły Podstawowej od lat tworzy modele z kartonu i opadów. Maciej jest wielkim fanem gwiezdnej sagi. „Imperium kontratakuje” obejrzał 25 razy, a „Powrót Jedi” 39 razy, licząc tylko seansy w kinach. Urzekła go wyjątkowym klimatem i efektownością prezentowanego uniwersum. Każdy kolejny seans odczuwa jak pierwszy raz.

Najważniejszą częścią jego kolekcji są roboty i statki kosmiczne z filmowej sagi „Gwiezdne wojny”.

Pierwsze egzemplarze nie były zbyt piękne - przyznaje modelarz. - Potem pojawiły się kolejne, mniej lub bardziej udane. Wszystkie zachowałem do dziś. Czuję do nich wielki sentyment. Głównym budulcem kosmicznych pojazdów  jest jednak karton.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac Maćka jest naturalnej wielkości droid z „Gwiezdnych wojen” - R2-D2.

Największe marzenie: pogodzić pasję z pracą /Nowiny/

Jako modelarz Maciej Kwolek zyskuje uznanie nie tylko na podkarpackim podwórku. Został zauważony przez fachowców z branży w Polsce.

- Dostałem zaproszenie na czerwcowy Comic Con do Warszawy. To największy w Polsce konwent, który skupia fanów komiksów, gier, fantastyki i ogólnie rozumianej popkultury. Będzie również pawilon poświęcony „Gwiezdnym wojnom”. Tam będę wystawiał swoje modele.

Przygotowania już ruszyły. Maciej zabiera do Warszawy żonę i dzieci. Wszyscy muszą być odpowiednio przebrani.

- Pracuję nad maskami i strojem. Żona wcieli się postać łowczyni głów, ja zaś w szturmowca. Festiwal w Warszawie to jedno z moich marzeń, które się spełnia.

Gratulujemy osiągnięć i jednocześnie dziękujemy, że Maciej znalazł czas aby opowiedzieć o swojej pasji uczniom naszej szkoły.

Piątek, 2018-04-20

Imieniny: Agnieszki, Amalii