ZBIÓRKA ZUCHOWA

Superowa, zimowa zbiórka zuchowa!

W środku ferii zuchy spotkały się na zbiórce, która była jedną z kilku, przygotowujących do Obietnicy Zuchowej. Druhna Ela Pomykała i wychowawczyni klasy III – Jolanta Pielech przygotowały specjalny „bieg z przeszkodami”. Najpierw było skontrolowanie sprawności fizycznej. Sprzyjały temu warunki pogodowe. Można było jeździć na sankach, chodzić „trop w trop” i robić „anioły na śniegu”. Po przejściu do budynku szkoły zaczęły się próby. Na początek mini podchody i szukanie listów, potem próba odwagi, milczenia, próba ognia, smaku i przyjaźni. Trzeba było przejść przez ciemne korytarze, spróbować tajemniczej mikstury, rozpoznać smaki, zgasić świecę palcami i pomóc koledze.
Wszystkie zuchy dzielnie pokonały trudności i zaliczyły kolejne próby. Miały też czas na wspólny posiłek i wesołe zabawy.
 Dzieciaki uznały, że było to superowe wieczorne spotkanie!