BOCHNIA, KRAKÓW

20 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami oraz wychowawczynią A. Kozieradzką i ks. G. Sobotą wybrali się na pielgrzymkę komunijną do Bochni i Krakowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli w Bochni.

Po spotkaniu z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Tuż po zjeździe na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.  Kolejna atrakcja  to rejs łódką, podczas którego uczestnicy mogli skosztować jaki smak ma woda. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą  zostali zabrani wycieczkowicze, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

Następnie pielgrzymi wyruszyli w dalszą podróż do Krakowa do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. W czasie Eucharystii  uczestnicy wyjazdu dziękowali za dar pierwszej  komunii świętej. Potem zwiedzili także stary kościółek, w którym umieszczony jest obraz "Jezu ufam Tobie" i relikwie św. Faustyny Kowalskiej.

Na koniec wycieczkowicze odwiedzili Centrum Jana Pawła II, gdzie po oddaniu czci relikwiom świętego Papieża, wyruszyli w drogę powrotną do Strachociny.

Czwartek, 2017-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora